Ako obnoviť továrenské nastavenia na iPhoneUž ste sa stretli s tým, že sa na Vašom iPhone prejavila nejáka softvérová závada a vy ste si nevedeli rady?
Vo väčšine prípadoch nemusíte hneď utekať do servisu aby Vám Váš iPhone opravili, takéto "opravy" sa dajú vyriešiť z pohodlia domova.
Na to aby ste takúto opravu boli schopný zrealizovať budete potrebovať USB dátový kábel a PC alebo Mac, ktorý obsahuje iTunes.
Pokiaľ používate Mac, iTunes máte automaticky už predinštalovaný výrobcom Apple, avšak ak používate zariadenie s operačným systémom Windows 
je potrebné aby ste si stiahli a nainštalovali iTunes (ak iTunes ešte nainstalovaný nemáte).
Link na stiahnutie programu iTunes pre operačný systém Windows: https://www.apple.com/sk/itunes/download/


Postup pre Mac je nasledovný:

1. Pripojte Váš iPhone k počítaču Mac, na Vašom iPhone kliknite na dôverovať a počkajte kým sa Vám na Macu otvorí iTunes alebo Finder.

2. Potom kliknite na Macu na nastaviť ako nový iPhone (Ak Vám vyskočí otázka ohľadom šifrovania zálohy, my šifrovať zálohy neodporúčame nakoľko heslo možeťe zabudnúť a Vaša záloha je potom nepoužiteľna. Ak si Vašu zálohu nedáte šifrovať, vôbec sa nemusíte báť o svoje dáta, nakoľko keď si obnovíte iPhone zo zálohy je potrebné heslo od iCloudu a taktiež Váš kód, ktorý ste používali na odomykanie iPhonu, takže vôbec sa nemusíte báť, že si niekto obnový Vašu zálohu a bude mať prístup k Vašim dátam. Bez Vášho hesla od iCloudu a kódu pre odomykanie iPhonu sa k ným nijako nedostane)

3. Ak chcete Vaše dáta v iPhone zálohovať je potrebné kliknúť na "Zálohovať všetky dáta na iPhone do tohto Macu" a následne znova kliknúť na "Zálohovať teraz". Treba počkať kým sa zálohovanie dát dokončí.

4. Posledný bod je samotná obnova továrenských nastavení s najnovším softvérom pre iPhone, takže je potrebné kliknúť na "Obnoviť iPhone" ak Vám vyskočí upozornenie, že treba vypnúť funkciu Nájsť, treba ísť na Vášom iPhone do nastavení < úplne hore kliknúť na Vaše meno (nastavenia iCloud) < Nájsť < Vypnúť Nájsť môj iPhone, tak a teraz môžete kliknúť na potvrdiť a znova kliknúť na "Obnoviť iPhone" teraz sa Vám začne sťahovať najnovší iOS (operačný systém) pre iPhone, celý proces obnovy je od teraz už automatizovaný, takže akonáhle sa stiahne iOS Váš iPhone sa sám obnový na továrenské nastavenia. Počas celého postupu je potrebné mať iPhone zapojený k Macu cez USB dátový kabel. Celý proces trvá približne 30 minút v závislosti od rýchlosti Vášho internetového pripojenia.

5. Na Vášom Iphone je uvítacia hlaška "Hello" , to znamená, že iPhone bol uspešne obnovený na továrenské nastavenia.

Postup pre Windows je nasledovný:

1. Pripojte Váš iPhone k počítaču s operačným systémom Windows, na Vašom iPhone kliknite na dôverovať a počkajte kým sa Vám na PC otvorí iTunes.

2. Pokiaľ ste iTunes sťahovali nedávno aktualizovať ho nemusíte a keby Vám vyskočila hláška ohľadom aktualizácie iTunes alebo iPhone môžete ju zatvoriť. Taktiež hláška ohľadom inštalácie iCloud pre Windows je v danom okamihu nepotrebná, takže môžete okno zatvoriť.

3. Na PC Klikneme v ľavo hore na ikonu telefónu, pokiaľ by Vám vyskočila hláška ohľadom Vášho nového iPhonu, tak kliknite na nastaviť ako nový iPhone.

4. Ak chcete Vaše dáta v iPhone zálohovať je potrebné zvoliť možnosť "Tento počítač" a následne znova kliknúť na "Zálohovať". Treba počkať kým sa zálohovanie dát dokončí.

5. Posledný bod je samotná obnova továrenských nastavení s najnovším softvérom pre iPhone, takže je potrebné kliknúť na "Obnoviť iPhone" ak Vám vyskočí upozornenie, že treba vypnúť funkciu Nájsť, treba ísť na Vášom iPhone do nastavení < úplne hore kliknúť na Vaše meno (nastavenia iCloud) < Nájsť < Vypnúť Nájsť môj iPhone, tak a teraz môžete kliknúť na potvrdiť a znova kliknúť na "Obnoviť iPhone" teraz sa Vám začne sťahovať najnovší iOS (operačný systém) pre iPhone, celý proces obnovy je od teraz už automatizovaný, takže akonáhle sa stiahne iOS Váš iPhone sa sám obnoví na továrenské nastavenia. Počas celého postupu je potrebné mať iPhone zapojený k PC cez USB dátový kabel. Celý proces trvá približne 30 minút v závislosti od rýchlosti Vášho internetového pripojenia.

6. Na Vášom Iphone je uvítacia hlaška "Hello" , to znamená, že iPhone bol uspešne obnovený na továrenské nastavenia.Postup pre obnovu dát zo zálohy cez iTunes alebo Finder (Pre Mac aj Windows):

1. Je Potrebné preklikať uvítacie nastavenia a dostať sa na hlavné menu.

2. Pripojte Váš iPhone k počítaču Mac alebo Windows, na Vašom iPhone kliknite na dôverovať a počkajte kým sa Vám na Macu alebo PC otvorí iTunes alebo Finder.

3. Klikniťe na obnoviť zo zálohy a zvoľte si Vášu poslednú zálohu.

4. Po obnove zo zálohy bude potrebné zadať heslo od Vášho iCloudu a ochranný kód iPhonu, ktorý ste predtým používali.

5. Ak používate dalšie Apple zariadenia ako napríklad iPad alebo Mac, môže Vám prísť výzva od Apple na odsúhlasenie na Vaše druhé Apple zariadenie.


Dúfáme, že Vám článok v našom blogu pomohol a nemuseli ste kvôli softvérovej chybe utekať do servisu :)