Repasovaný - Standard alebo Repasovaný - Premium? Aký iPhone si vybrať?

blog3newinside

Dnes sa budeme venovať rozdielom medzi repasovanými - standard a repasovanými - premium telefónmi značky Apple. Na začiatok si môžeme predstaviť základné informácie z oboch kategórií.
Začneme repasovanými iPhonmi, ktoré sú na Slovensku asi najviac rozšírené. Repasované iPhony sa delia do rôzných tried opotrebenia od triedy A až po triedu D. Poďme si teda bližšie rozpísať špecifikácie daných tried.

- Trieda A - iPhony sú po technickej stránke ako nové, nemajú žiadne alebo len minimálne známky vizuálneho opotrebenia, displej, zadný kryt a hrany telefónu môžu mať jemné vlásočnicové škrabance, ale vo väčšine prípadoch sú iPhony ako nové. Jediný rozdiel medzi novým telefónom a triedou A može byť nižšia kapacita batérie (zdravie batérie), avšak telefón funguje presne tak isto ako nový. Trieda A je stále cenovo výhodnejšia ako refurbished telefóny značky Apple.

- Trieda B - Je najpredávanejšou triedou pre repasované iPhony z dóvodu nižšej ceny oproti triede A alebo refurbished iPhonom. V tejto triede sú iPhony po technickej stránke v 100% stave tak isto ako v triede A. Vizuálna stránka telefónov je mierne horšia ako v triede A, iPhone môže mať menšie škrabančeky na displeji, zadnom kryte a po hranách telefónu a malinké odreniny po hranách telefónu. Škrabance na displeji sú pri zapnutom displeji nepozorovateľné.

-Trieda C - V tejto triede sú iPhony tak isto po hardvérovej stránke v 100% stave ako v triede A alebo B. Vizuálny stav iPhonov je o niečo horší ako v triede B, iPhone môže niesť výraznejšie známky používania ako napríklad, väčšie alebo hlbšie škrabance na displeji, zadnom kryte a hranách telefónu. iPhone môže mať po hranách menšie alebo stredne veľké odreniny. Avšak všetky vizuálne nedostatky je možné schovať do ochranného púzdra a na displej nalepiť ochranné sklo. V danej triede dostanete plne funkčné zariadenie za najnižšiu cenu.

- Trieda D - Je osobitnou triedou, v ktorej ponúkame použité telefony s určitými vadami alebo nedostatkami, ktoré sú spomenuté pri konkrétnom produkte. Pokiaľ Vám konkrétny nedostatok neprekáža, môžete získať iPhone za výrazne nižšiu cenu ako v triedach A, B či C. V triede E poskytujeme záručnú dobu 3 mesiace na zariadenie. Po funkčnej stránke sú iPhony plne funkčné okrem konkrétnej spomenutej funkcie, ktorá nefunguje. Vizuálna stranka v tejto triede je mix všetkých tried od A až po C.

Všetky vyššie spomenuté triedy, okrem triedy D, majú garantovanú 2 ročnú záruku v cene produktu a garantované zdravie batérie nad 80%, aby bola zachovaná plynulá funkčnosť iPhonu.
Repasované iPhony neboli rozoberané, takže pri iPhone 7 a vyššie nebola porušená vodeodolná lepka medzi displejom a rámom telefónu, preto by vodeodolnosť zariadenia mala spĺnať štandardy dané výrobcom Apple.
V ojedinelých prípadoch, kedy bolo nutné iPhone rozobrať, boli použité originálne diely a servisné štandardy spoločnosti Apple, takže aj v tomto prípade telefón nestráca vodeodolnosť.

Takže poďme si zhrnúť výhody repasovaných - standard iPhonov:

+ Cenovo dostupnejší ako refurbished alebo nový iPhone.

+ Záruka 2 roky v cene iPhonu, takže neprichádzate ani o 1 deň záruky.

+ iPhony majú pôvodné alebo originálne diely, a spĺňajú všetky všetky štandardy dané výrobcom.

+ Zadarmo originálny USB kábel a nabíjací adapter.

+ Kúpou repasovaného iPhonu šetríš životné prostredie a urýchluješ recykláciu elektroniky.

Nižšie prikladáme fotky repasovaného - standard iPhonu:

kolaz3


Toto boli hlavné charakteristiky a výhody repasovaných iPhonov. Poďme sa teraz presunuť k repasovaným - premium iPhonom, ktoré nie sú na slovenskom trhu až tak populárne ako repasované iPhony, avšak majú rôzne výhody, ktoré určite treba spomenúť:

Všetky reasované - premium iPhony boli mechanicky a prípadne aj hardvérovo poškodené iPhony, ktoré prešli procesom renovácie, kde za prísných podmienok boli vymenené nefunkčné časti telefónu, a následne všetky vnútorné diely boli vložené do nového tela (housingu) iPhonu. Taktiež bola vložená nová originálna batéria a nový originálny LCD displej.
Po odbornom zmontovaní iPhonu prichádzajú na rad prísne testovacie procesy, cez ktoré musí prejsť každý iPhone. V opačnom prípade bude zariadenie znova opravené a následne bude musieť opäť prejsť testovacím procesom.
Týmto procesom sa z nefunkčného telefónu stal plne funkčný iPhone, ktorý je po technickej aj vizuálnej stránke ako nový.
Refurbished iPhone bude následne obalený ochrannou fóliou a vložený do krabičky spolu s originálným USB káblom, nabíjacim adaptérom, slúchadlami a dokumentáciou. Potom je krabička zafóliovaná ako pri nových telefónoch.
Na každý refurbished iPhone sa vzťahuje garantovaná 2 ročná záruka, ktorá je už zahrnutá v cene produktu. Nakoľko sa vo všetkých refurbished iPhonoch menia batérie za nové, tak zdravie batérie 100% je garantované pri každom refurbished iPhone.

Výhody repasovaných - premium iPhonov:

+ iPhone je po vizuálnej stránke ako nový.

+ Záruka 2 roky v cene iPhonu, takže neprichádzate ani o 1 deň záruky.

+ Komplet balenie vrátane krabičky a komplet príslušenstva.

+ Krabička je zafóliovaná ako pri nových telefónoch.

+ Pri renovačnom procese boli použité originálne diely.

+ Kúpou refurbished iPhonu šetríš životné prostredie a urýchluješ recykláciu elektroniky.

Nižšie prikladáme fotky repasovaného - premium iPhonu:

kolaz1

kolaz22


Zhrnuli sme si hlavné porovnania dvoch najviac predávaných kategórií v segmente repasovaných iPhonov. Dúfame, že sme Vám poskytli dostatok užitočných informácií a uľahčili rozhodovanie pred kúpou medzi repasovaným a refurbished iPhonom.